Kapadokya Hakkında

Türkiye’nin muhteşem doğal hayatının bir sürprizi de Kapadokya’da bulunan peri bacaları. Kapadokya bronz çağlarına kadar uzanan muhteşem bir geçmişe sahip. Ayrıca Hitit İmparatorluğuna başkentlik yapmış önemli bir tarihi merkez. Bir zamanlar bağımsız imparatorların liderliğinde Büyük İskender’e teslim olmayı reddettiler. Peri bacaları bu formuna milyonlarca yıllık büyük erozyonların ve doğal olayların etkisiyle ulaşmış. Kaya çok yumuşak bu da insanlara buralara ev kilise manastır yapabilmelerine kolaylık sağlıyor.

Kapadokya Hakkında

Kapadokya Hakkında

Bu gün bir çok otelleri ve restoranlarıyla Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden biri. 1985’de peri bacaları UNESCO tarafından dünya mirasının bir parçası olarak açıklandı. Kapadokya aynı zamanda birçok yeraltı şehrine sahip. Bunların birçoğu ilk Hristiyanları tarafından 7. ve 8. yy. daki Arap saldırılarından korunmak için yapıldı. İyi korunmuş freskler ve resimler Bizans resim sanatının en iyi örneklerini yansıtıyor.

Kapadokya’da 3.000 den fazla kilise bulundu. Tarihi Hristiyanlarla bağdaştırılsa da bu gün aynı zamanda mesnevilerin buluşma noktası.

Kapadokya Balon Turu bölgeyi panoramik olarak gök yüzünden görmek için kaçırılmaması gereken bir aktivite. Kapadokya balon turları bölgede yaklaşık olarak 10 yıldır, yılın her günü düzenlenmekte ve turistler tarafından en çok rağbet gören bir aktivitedir.

Enka Travel Turizm Ltd. Şti. Kapadokya Balon Turu ® Tüm Hakkı Saklıdır. Tursab No: A-10408 Karagandere mah. istiklal cad. no-71/10 50400 Urgup / Nevsehir | Kapadokya © Copyright - Kapadokya Balon Turu programımızın ya da paketlerimizin tamamının ya da bir kısmının kopyalanması yasaktır. Kopyalayan kişi ya da kurumlar hakkında yasal işlem uygulanır. Kapadokya Balayı